Maak nu een afspraak voor deze woning

Beschrijving

Soms lopen dingen heel anders dan je vooraf had bedacht.

Zo ook voor de huidige bewoners van de Asterstraat 6. Zij wonen hier al 12 jaar met veel plezier en verduurzaamden begin september nog hun woning door zonnepanelen te laten plaatsen en nieuw, beter isolerende glas voor hun serre te bestellen.
Ook werd er airconditioning geïnstalleerd in alle slaapkamers en de woonkamer. Ze waren immers van plan er nog vele jaren te blijven wonen. Totdat ze plots vielen voor de charmes van een 100 jaar oude woning iets verderop in de stad. En toen ging het snel!

En dus mogen wij u nu deze prachtige, goed onderhouden jaren ’30 woning in het centrum van Almelo aanbieden. Een vrijstaande woning voorzien van alle moderne gemakken, maar met behoud van een aantal mooie, authentieke details. Zoals bijvoorbeeld het vele glas in lood, een groot deel van de oorspronkelijke deuren en in de hal de mooie originele granitovloer, het houten plafond, de jaren '30 lichtschakelaars (Berker 1930) en de statige trap.

De ruime tuin op het Oosten was al volop in voorbereiding voor een grote metamorfose, waarvoor de bewoners net een prachtig ontwerp hebben laten maken door landschapsarchitect Buro Buitengoed. Natuurlijk dragen ze deze mooie plannen ook graag aan de nieuwe eigenaar over! Zie voor een eerste impressie de bijgevoegde afbeeldingen. U vindt ze uiteraard ook ter inzage tijdens de bezichtigingen. En zag u het multifunctionele bijgebouw in de ruime tuin al? Wat een mogelijkheden brengt deze ruimte met zich mee!

Ligging
De woning is gelegen op een heerlijke plek aan de rand van de binnenstad. De Asterstraat bevindt zich op loopafstand van het stadscentrum met haar gezellige terrassen en restaurants, de markt en het ruime winkelaanbod. In de directe omgeving vindt u ook een goede bakker, 3 supermarkten, een bloemist, een bushalte en een drietal basisscholen. Als absolute kers op de taart bent u ieder voorjaar weer getuige van alle uitbundig bloeiende Japanse Sierkersen die de Asterstraat rijk is. Een prachtig gezicht!

Indeling
Entree, ruime hal met granitovloer en prachtig trappenhuis, meterkast en toilet. Grote open woonkamer met erker aan de voorzijde en de mogelijkheid tot plaatsen van een haard of houtkachel (rookkanaal is tot begin 2021 in gebruik geweest en altijd goed onderhouden). In het achterste deel van de woonkamer vindt u de eetkamer en de open keuken. Deze laatste
bevindt zich grotendeels in de ruime, en door de vele ramen lichte serre met grote schuifdeuren naar het terras. De serre is voorzien van elektrisch bedienbare zonwering.

De grote open keuken heeft massief houten fronten (Karakter Keukens) en een robuust en royaal granito werkblad. Het luxe Boretti-fornuis, de spiksplinternieuwe Elica Rules-afzuigkap en de M-System koel/vries-combinatie maken het helemaal af.
De woonkamer, keuken en serre zijn voorzien van vloerverwarming, evenals de bijkeuken. Deze beschikt over een wasmachine- en droger-aansluiting, en een wasbak met warm en koud water. Ook vindt u hier de vaste trap naar de zeer ruime kelder. De tuin is bereikbaar vanuit de serre, de bijkeuken en buitenom door de poort naast het huis. In de tuin vindt u de sfeervolle houten veranda, het grote bijgebouw en de poort achterom.

1e verdieping
Overloop met glas-in-lood raampartij, drie slaapkamers waarvan een met doorloop naar het balkon aan de voorzijde. Badkamer met ruime inloopdouche, toilet en dubbele wastafel. Zowel in de badkamer als de drie slaapkamers treft u weer het prachtige glas-in-lood aan.

2e verdieping
Vaste trap (met grote glas-in-lood raampartij) naar de geïsoleerde zolder met 2 slaapkamers (beiden met een dakkapel) en daartussen een ruime bergruimte.

Kelder
Onder het terras dat grenst aan de serre bevindt zich de zeer ruime kelder. De trap naar deze kelder bevindt zich in de bijkeuken. De kelder is geheel betegeld. In de keuken bevindt zich een deur naar een kleinere kelder, deze is voorzien van een inbouwkast.

Tuin
Aan de voorkant van de woning een onderhoudsvrije tuin met looppad maar de voordeur. Links hiervan is prima mogelijkheid tot het realiseren van een parkeerplaats op eigen terrein. Via de brede poort toegang tot de achtertuin (Oosten), de tuin heeft hele dag zon maar ook de nodige schaduwplekken.

Bijgebouw & veranda
Een aparte vermelding waard dit ruime, zeer praktische bijgebouw met zolderruimte en grote veranda. Nu in gebruik als werkplaats door iemand met een grote liefde voor houtbewerking, maar ook een kleine zelfstandige vindt hier makkelijk onderdak. Door de ruime poort naast het huis hoeven uw klanten zich niet door uw woning te verplaatsen. Maar ook een extra slaapkamer, game room of mancave zijn hier natuurlijk goed te realiseren!

Op warme dagen biedt de aangrenzende veranda een heerlijk verkoelende relaxplek. Met ruimte voor een grote zithoek en ruime eettafel, een fantastische plek voor lange, sfeervolle zomeravonden.

Bijzonderheden
- Bouwjaar 1931
- Perceel 325m²
- Woonoppervlakte 162 m² (exclusief grote kelder en bijgebouw)
- Woonkamer, keuken en bijkeuken voorzien van vloerverwarming
- Authentieke details
- Lichtschakelaars 'Berker 1930' klassiek jaren '30 schakelmateriaal
- Airconditioning (3x split-unit en 1x monoblock) en 14 zonnepanelen (390Wp) werden in augustus 2021 geïnstalleerd
- Het HR-glas in alle ramen en deuren van de serre wordt binnenkort (of in overleg met u op een ander moment) vervangen
- De buitenkant van het huis werd in 2015 volledig geschilderd en in 2020 daar waar nodig bijgewerkt
- Verwarming middels CV-ketel uit 2009 (eigendom)
- Huis is geïsoleerd middels spouwmuurisolatie, dakisolatie en isolerende beglazing
- 14 grote zonnepanelen (390Wp in 2021)
- Ruim geïsoleerd bijgebouw (ruim 31m²) met vliering biedt vele mogelijke gebruiksdoeleinden
- Bijgebouw voorzien van krachtstroom
- Riante veranda
- Terras met aansluitingen voor een hot-tub

Aanvaarding: voorjaar 2022.

Kenmerken

Algemeen

Bouwjaar 1931
Aantal kamers 8

Woningdetails

Bouwjaar 1931
Woon oppervlakte 173
Aantal verdiepingen 4

Overige

Hoofdtype Woonhuis
In overleg Ja
Perceel oppervlakte 325
Aantal badkamers 1
Eengezinswoning Ja
Aantal slaapkamers 5
Vrijstaande woning Ja
Show with reservation -1

Kenmerken

Algemeen

Bouwjaar 1931
Aantal kamers 8

Woningdetails

Bouwjaar 1931
Woon oppervlakte 173
Aantal verdiepingen 4

Overige

Hoofdtype Woonhuis
In overleg Ja
Perceel oppervlakte 325
Aantal badkamers 1
Eengezinswoning Ja
Aantal slaapkamers 5
Vrijstaande woning Ja
Show with reservation -1
Wat is jouw huis waard?
Ontvang gratis binnen 2 minuten de waarde van jouw huis

Ontvang als eerste het nieuwste
aanbod in je mailbox

Ja, graag

Staat dit huis in jouw favoriete buurt?

Probeer nu de Huislijn Buurtscanner en ontdek welke buurt bij jou past.

Wat worden mijn maandlasten?

Aangeboden door:

WitteWoning Makelaars Almelo

De nieuwste koopwoningen in Almelo

Tuinstraat, Tuinstraat 16, 7607JK, Almelo, Overijssel
Tuinstraat 16

€ 525.000 k.k.

7607JK Almelo

Valeriusstraat, Valeriusstraat 10, 7604CN, Almelo, Overijssel
Valeriusstraat 10

€ 239.775 k.k.

7604CN Almelo

Bornerbroeksestraat, Bornerbroeksestraat 61, 7607KE, Almelo, Overijssel
Bornerbroeksestraat 61

€ 198.000 k.k.

7607KE Almelo

Willem de Clercqstraat, Willem de Clercqstraat 13, 7604AR, Almelo, Overijssel
Willem de Clercqstraat 13

€ 359.000 k.k.

7604AR Almelo

Bornerbroeksestraat, Bornerbroeksestraat 336, 7609PG, Almelo, Overijssel
Bornerbroeksestraat 336

€ 469.000 k.k.

7609PG Almelo

Deldensestraat, Deldensestraat 169, 7601RT, Almelo, Overijssel
Deldensestraat 169

€ 165.000 k.k.

7601RT Almelo

Maardijk, Maardijk 50, 7606kw, Almelo, Overijssel
Maardijk 50

€ 225.000 k.k.

7606kw Almelo

Weldam, Weldam 12, 7608BT, Almelo, Overijssel
Weldam 12

€ 199.000 k.k.

7608BT Almelo

Lavendelstraat, Lavendelstraat 20, 7601EZ, Almelo, Overijssel
Lavendelstraat 20

€ 320.000 k.k.

7601EZ Almelo