Op zoek naar een brede gezinswoning met circa 120 m² woonoppervlak, zes kamers én een flinke zonnige achtertuin in de geliefde Oranjewijk? Dan is Irenestraat 12 absoluut het bekijken waard. De woning biedt vooral heel veel ruimte en mogelijkheden. Intern is de afwerking verouderd en zal je willen moderniseren, maar juist daardoor kan je hier echt je eigen huis van maken.
De Oranjewijk is niet voor niets een populaire wijk in Leiderdorp. Veel groen, rustige straten en een kindvriendelijke omgeving, terwijl alle dagelijkse voorzieningen dichtbij zijn. De Lidl, Santhorst, Jumbo en het Winkelhof zijn snel bereikbaar. Pak je de fiets, dan sta je in circa 10 minuten in het centrum van Leiden. Ook met de auto en het openbaar vervoer is de bereikbaarheid uitstekend. En wil je juist de andere kant op? Dan fiets of wandel je zo richting het groen en de polders rondom Leiderdorp.
De woning zelf is lekker breed, heeft een ruime woonkamer met open keuken, drie slaapkamers op de eerste verdieping en nog volop ruimte op de tweede verdieping. En dan die achtertuin. Circa 7,60 x 6 meter (zonder de schuur en overkapping gerekend), gelegen op het zuidoosten en door de vrije ligging verrassend lang zonnig. Met daarnaast een grote stenen schuur en een overkapping is dit pas echt een tuin waar je wat mee kan.
Van deze woning is ook een eigen website beschikbaar. Url van de website is straatnaam, dan het huisnummer en dan .nl. Behalve de foto’s op groot formaat zijn er ook allerlei handige tools. De relevante documentatie kan je hier vinden. Ook is er al een bouwkundige keuring gemaakt. Wel zo prettig voor jou. Weet je waar je aan toe bent
Je kan ook zelf je afspraak maken via onze website of bv funda. Wel zo makkelijk.
Via de voortuin komen we bij de entree van de woning. Je stapt binnen in een lange hal met de meterkast, voldoende ruimte voor de garderobe, de trap naar boven en een verrassend diepe trapkast. Verder vind je hier het nette hangende toilet met fontein. We lopen door naar de woonkamer. Wat meteen opvalt is de breedte van het huis. De woonkamer is maar liefst circa 3,65 meter breed en lekker diep. Aan zowel de voor- als achterzijde komt veel daglicht naar binnen en er is voldoende ruimte voor een grote zithoek én een flinke eettafel. Aan de achterzijde staan woonkamer en keuken in open verbinding met elkaar en via twee deuren loop je zo de achtertuin in.
De open keuken is uitgevoerd in een L-opstelling en voorzien van een gaskookplaat, afzuigkap en losse vaatwasser en koelkast. Ook is er een boiler aanwezig voor snel warm water. We zijn er duidelijk over: de keuken is verouderd en zal waarschijnlijk niet blijven zitten als je hier gaat moderniseren. Maar kijk vooral naar de ruimte en de breedte van het huis. Hier kan je straks een hele leuke nieuwe keuken realiseren die echt onderdeel wordt van de woonkamer.
En dan naar buiten. Want dit is nog eens een echte tuin. Circa 7,60 x 6 meter, exclusief de overkapping en schuur, en gelegen op het zuidoosten. Door de vrije ligging heb je hier heel veel zon, niet alleen overdag maar ook nog lekker aan het einde van de dag. De tuin zelf zal je waarschijnlijk opnieuw willen aanleggen, maar dan heb je ook echt iets: ruim 45 m² buitenruimte om helemaal naar je eigen smaak in te richten.
Achterin staat een vrijstaande stenen schuur van circa 10m2 meter met elektra en er is een overkapping van circa 3,31 x 2,68 meter met toegang tot de poort. Ideaal om de fietsen droog neer te zetten en vervolgens ook droog de schuur binnen te lopen. Natuurlijk is er een achterom aanwezig. Op naar de eerste etage.
Hier vinden we drie goede slaapkamers. De twee grootste kamers zijn echt flink van formaat en beschikken beide over vaste kasten. De slaapkamer aan de achterzijde heeft bovendien toegang tot het balkon van circa 7m2. De derde slaapkamer is wat kleiner en daarmee bijvoorbeeld ideaal als kinder-, werk- of studeerkamer. Ook vanuit deze kamer is het achterbalkon bereikbaar.
De badkamer is netjes maar eveneens gedateerd. Deze is voorzien van een douchecabine, een tweede toilet en een wastafel met meubel. Functioneel zoals het nu is, maar ook hier kan je met een verbouwing weer iets helemaal van deze tijd van maken. Door naar de tweede verdieping.
En ook hier zie je hoeveel ruimte de breedte van deze woning oplevert. Op de overloop bevinden zich de aansluiting voor de wasmachine en de Nefit ProLine cv-ketel uit 2018 en toegang naar de 4e slaapkamer. Maak hier een badkamer van of een studeerkamer. Ruimte genoeg.
Aansluitend komen we bij de grote zolderruimte. Aan de achterzijde is al een dakkapel aanwezig en daardoor is hier veel bruikbare ruimte ontstaan. Er zijn volop mogelijkheden om deze verdieping verder te vergroten of anders in te delen. Een leuk detail is de vide met toegang tot extra bergruimte in de nok. Handig én net even anders.
De woning is voorzien van houten kozijnen met (ouder) dubbel glas. De vloeren zijn van hout en afgewerkt met onder andere laminaat en tapijt. In de woonkamer ligt wel een echte mooie bamboe parketvloer. Wellicht is die te behouden.
Wil je de woning verder verduurzamen, dan liggen hier nog genoeg mogelijkheden, bijvoorbeeld met zonnepanelen en aanvullende vloer-, spouwmuur- en dakisolatie.
Kortom: Irenestraat 12 is geen woning waar alles al voor je is gedaan. Wel krijg je hier iets wat minstens zo belangrijk is: circa 120 m² woonoppervlak, veel breedte, grote kamers, een flinke zonnige achtertuin en volop mogelijkheden om de woning helemaal naar je eigen wensen te moderniseren. En dat allemaal midden in de groene en geliefde Oranjewijk.
- Circa 120 m² woonoppervlak en 6 kamers
- Drie goede slaapkamers op de eerste verdieping en veel ruimte op zolder
- Oplevering kan snel
Algemeen |
||
|---|---|---|
| Soort woning | Tussenwoning | |
| Bouwjaar | 1960 | |
| Aantal kamers | 6 | |
Woningdetails |
||
| Bouwjaar | 1960 | |
| Woon oppervlakte | 123 | |
| Inhoud woonhuis | 435 | |
| Aantal verdiepingen | 3 | |
Overige |
||
| Tuin | Ja | |
| Balkon | Ja | |
| Dak type | Dwarskap | |
| Tuin voor | Ja | |
| Hellend dak | pannen | |
| Perceel oppervlakte | 138 | |
| Tuin achter | Ja | |
| CV ketel water | Ja | |
| Glas isolatie | Ja | |
| Tuin kwaliteit | Normaal | |
| ADSL aansluiting | Ja | |
| Kwaliteit object | Eenvoudig | |
| LeeftijdCV ketel | 2018 | |
| Kabel aansluiting | Ja | |
| Aantal slaapkamers | 5 | |
| Ligging achtertuin oost | Ja | |
| Ligging achtertuin zuid | Ja | |
| Onderhoud binnen redelijk | Ja | |
| Onderhoud buiten redelijk | Ja | |
Algemeen |
||
|---|---|---|
| Soort woning | Tussenwoning | |
| Bouwjaar | 1960 | |
| Aantal kamers | 6 | |
Woningdetails |
||
| Bouwjaar | 1960 | |
| Woon oppervlakte | 123 | |
| Inhoud woonhuis | 435 | |
| Aantal verdiepingen | 3 | |
Overige |
||
| Tuin | Ja | |
| Balkon | Ja | |
| Dak type | Dwarskap | |
| Tuin voor | Ja | |
| Hellend dak | pannen | |
| Perceel oppervlakte | 138 | |
| Tuin achter | Ja | |
| CV ketel water | Ja | |
| Glas isolatie | Ja | |
| Tuin kwaliteit | Normaal | |
| ADSL aansluiting | Ja | |
| Kwaliteit object | Eenvoudig | |
| LeeftijdCV ketel | 2018 | |
| Kabel aansluiting | Ja | |
| Aantal slaapkamers | 5 | |
| Ligging achtertuin oost | Ja | |
| Ligging achtertuin zuid | Ja | |
| Onderhoud binnen redelijk | Ja | |
| Onderhoud buiten redelijk | Ja | |
Kan ik dit huis betalen?
Aangeboden door: